Petek temizleme işlemi ilaçlı yıkama ile gerçekleşir. Bazı firmalar yada kişiler bu işlemlerin anlamsız olduğunu söylerler ve hiç bir faydası olmadığını anlatırlar. aksine petek bakımının ve temizliğinin önemi çok büyüktür. Çoğu müşterlerimizden olumlu yanıtlar duyduk. Peteklerinizin içi zaman içerisinde kir tutar ve ısı kaybı yaşamanıza neden olur. Bunun yanı sıra aylık faturalarınızda artışlar görülür. Neden az ısınıp yüksek faturalar ödeyesiniz? Ares Tesisat olarak petek bakımlarınızı titizlikle gerçekleştirip hem yüksek ısı hem düşük faturalarınızı kontrol altına alıyoruz. İstanbul’un her semtine servisimizmevcut olup uzman ekip arkadaşlarımızla hizmetinizdeyiz.

Peteklerin Altı Isınmıyor Sebebi?

Kış mevsiminde peteğin altı ısınmıyor şikâyeti ile çok sık karşılaşırız. Soğuk havada kombiyi çalıştırma ihtiyacı hissettiğimiz için, peteklerin üstü sıcak altı soğuk olduğunu bu zamanlarda fark ederiz petek ısınmıyor veya peteğin altı ısınmıyorsa bu bir sorun olduğu anlamına gelir. Kalorifer petekleri, kombinin devir daim yaptığı sıcak suyun odaları ısıtmasını sağlarlar. Sistem içerisinde bulunan su paslandığı zaman petek kanallarının tıkanmasına sebep olur bu durumsa peteklerde altının ısınmama sorununu meydana getirir. Peteklerinizin altı ısınmıyorsa makineli petek temizliği yapılması gerekmektedir.

Peteklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerin temizlenmesi, çoğu kişinin sandığı gibi petekler sökülerek yapılan bir işlem değildir. Ayrıca hiç bir tadilat veya dağınıklık söz konusu değildir. Gelen ekipler sadece banyonuzu kullanırlar. Petek temizleme makinesi, banyonuzda havlupana bağlanır. Kombiye giriş vanaları kapatılır. Bütün peteklerin giriş vanaları kapatılır. Sadece temizliği yapılacak olan peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Daha sonra makine çalıştırılarak petek temizlenir. Makine, su ve kimyasal yardımı ile peteklere basınçlı suyu göndererek petek içindeki bütün tortuları temizler. Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır. 
Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Peteklerin temizlenme zamanı geldiğini nasıl anlarsınız?

*Peteklerinizin altında, bazen ortasında ısınmama sorunu yaşanır.
*Kombi filtresin de  tıkanmaların yaşanması
*Kombi ayarının yüksek olmasına rağmen evin yeterince ısınmaması
*Kombiye mesafe olarak uzak olan peteğin hiç ısınmaması
*Peteklerinizin iki yıl ve daha uzun süredir temizlenmemiş olması
*Kombiniz yüksek sesle ve uzun süre çalışıyorsa, Ares tesisat olarak petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz. İstanbul ilaçlı petek temizleme olarak Ares tesisat güvencesiyle uzman kadromuz ve son teknoloji temizleme makinelerimizle; paranızın karşılığını alacağınız, sıcacık bir kış geçirmenizi sağlayacağız.

Scroll to Top